Miesto konania • Art Film Fest
00

dní


00

hodín


00

minút


00

sekúnd


Miesto konania

Mesto Košice

Od roku 2016 sa dianie Art Film Festu presunulo do Košíc najmä kvôli vhodnejšej infraštruktúre. Košice sú kultúrnym a ekonomickým centrom východu Slovenska a ideálnou lokalitou pre usporiadanie filmového festivalu.

Kiná a kultúrne priestory

Art Film Fest sa bude konať v centre Košíc. Sprievodný program pre širokú verejnosť sa bude konať na košickej Hlavnej ulici. Premietať filmy budeme v priestoroch uvedených nižšie.

Miesto konania

Kunsthalle

Kunsthalle s kapacitou 550 miest . Hala umenia Košice / Kunsthalle je pre svoje architektonické dispozície prioritne používaná na organizovanie medzinárodných výstav, workshopov a výstav komorného charakteru nastupujúcej generácie.
Adresa: Rumanova, 040 01 Košice
Miesto konania

Kulturpark

Kulturpark s dvoma kinosálami každá s kapacitou 150 miest. Z armádneho priestoru vznikla kreatívna mestská štvrť plná života. Nový kultúrny stánok v Košiciach ponúka príležitosti na stretávanie sa, kreatívnu tvorbu a prezentáciu rôznych žánrov moderného umenia.
Adresa: Kukučínova 2, 040 01 Košice
Miesto konania

Kino Úsmev

Kino Úsmev v Košiciach s kapacitou 300 miest na sedenie. Kino Úsmev je digitalizované s celodennou prevádzkou, sedem dní v týždni. Nové technológie prinesú divákom kvalitný filmový zážitok a spoločnostiam jedinečnú formu prezentácie a propagácie na veľkom plátne.
Adresa: Kasárenské námestie 1, 040 01 Košice
katova-basta

Katova bašta

Katova Bašta, s kapacitou 200 miest, je pôvodný objekt, ktorý bol vybudovaný v druhej polovici 15. storočia. V rokoch l940 – l943 sa tu uskutočnila prístavba repliky Rákocziho exilového domu z Rodosto. V súčasnosti sa v interiéroch nachádza expozícia palných zbraní a Galéria bašta. Areál sa pravidelne využíva na organizovanie rôznych kultúrnych podujatí.
Adresa: Hrnčiarska 7, 040 01 Košice
Miesto konania

Amfiteáter

Amfiteáter v Košiciach s kapacitou 3 000 divákov bol postavený v roku 1954 a bol známy v celom regióne. Prvé letné premietanie sa datuje už v roku 1965 v rámci „Filmového Festivalu Pracujúcich“ /FPP/, ktorý sa po rokoch presunul z mestských kín do amfiteátra .V sobotu 19. júna 1965 vzhliadlo premiéru „Oskarovho“ filmu mesta Sabinov Obchod na korze v hlavnej úlohe s Jozefom Kronerom , 20 000 divákov.
Adresa: Festivalové námestie, 040 01 Košice